21دی

آنچه که لازم است درباره دستگاه کپی بدانید

         دستگاه های کپی امروزی بیشتر از آنکه به نسخه اولیه آن که در سال ١٩٥٩ توسط کمپانی زیراکس معرفی شد شبیه باشندبه کامپیوترهای امروزی  شبیه اند. دستگاه کپی اولیه  Xerox 914تنها قادر به  کپی گرفتن بوده است، اما دستگاه های کپی امروزی شامل کپی پرینت ، اسکن و فکس هم میشوند. قابل به ذکر است که امروزه تولید کنندگان این دستگاه ها تلاش دارند که کارایی این دستگاه را روز به روز ارتقاء دهند.

       امروزه خیلی از شرکت ها ترجیح میدهند دستگاه ها ی کپی دیجیتال سیاه و سفید چند کاره استفاده کنند تا مدل های انالوگ قدیمی که فقط کارایی کپی را دارد. دستگاه های امروزی دارای  صدای کمتر، کیفیت بهتر و همچنین  ارزان تر مدل های پیشین خود هستند. دستگاه های کپی بسته به تونری که در آنها مورد استفاده قرار میگیرد به چند مدل تقسیم میشوند اما قبل از توجه به مدل آن بهتر است به این نکته توجه کنید که آیا  به  دستگاه رنگی و یا سیاه و سفید نیاز دارید.

        قابل به ذکر است که دستگاهای کپی سیاه و سفید چند کاره قابلیت کپی، اسکن، پرینت و فکس را دارد و یا انکه این قابلیت را دارند که به انها میشود فکس و پرینت رانیز اضافه کرد. دستگاه های کپی رنگی بیشتر شبیه یک اسکنر است که به دستگاه پرنتر متصل است که قابلیت کپی و اسکن عکس های رنگی را دارد. در این دستگاه از چهار مدل تونر در رنگهای اصلی قرمز، آبی، زرد و مشکی استفاده میشود.  در اینجا یادآوری میکنم که دستگاه های کپی چند کاره که از ترکیب دستگاه های کپی رنگی و سیاه و سفید استفاده میشود و بیشتر در شرکت ها و کمپانی های بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.  

       و اما بزرگترین مزیت آن صرفه جویی در هزینه ها ی مواد  مصرفی مثل تونر ودرام و هم قطعات یدکی مثل چرخ دنده ، مگنت و غیره است.

 در آخر خواهشمند است در هنگام خرید دستگاه کپی به میزان تعداد کپی مورد نیاز در ماه، میزان سرعت مورد نیاز و رنگ های لازم  توجه فرمایید.

 

 با امید به اینکه موارد فوق رضایت خاطر شما را جلب کرده باشند.